foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Tytułowa „mała biblioteka” to projekt wielokulturowy, dzięki któremu uczestnicy poznają kulturę i literaturę dziecięcą innych narodów. Polega na czytaniu starannie wybranych pod względem edytorskim książek i wykonywaniu zadań w zeszycie Łamigłówki Literackie
Pomysłodawcą projektu jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziesięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w Słowenii. Po sukcesie „Naszej Małej Biblioteki” w słoweńskich szkołach wydawnictwo KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swój projekt, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów. W Polsce wydawaniem książek wybranych do danej edycji i zaangażowaniem szkół do projektu zajmuje się Agencja Edytorska Ezop. Nasza szkoła realizuje ten projekt po raz drugi. W tym roku uczestniczyć w nim będzie klasa 2a, a będziemy czytać następujące książki:
Sekretna piekarnia – Helena Laks z Estonii
Długaśna sąsiadka – Kęstutis Kasparavicius – z Litwy
Strasznowiłka i dzika zima – Jana Bauer ze Słowenii
Zielony wędrowiec – Liliana Bardijewska z Polski
Prawie się nie boję... – Anna Onichimowska z Polski

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38