.

Tytułowa „mała biblioteka” to projekt wielokulturowy, dzięki któremu uczestnicy poznają kulturę i literaturę dziecięcą innych narodów. Polega na czytaniu starannie wybranych pod względem edytorskim książek i wykonywaniu zadań w zeszycie Łamigłówki Literackie
Pomysłodawcą projektu jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziesięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w Słowenii. Po sukcesie „Naszej Małej Biblioteki” w słoweńskich szkołach wydawnictwo KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swój projekt, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów. W Polsce wydawaniem książek wybranych do danej edycji i zaangażowaniem szkół do projektu zajmuje się Agencja Edytorska Ezop. Nasza szkoła realizuje ten projekt po raz drugi. W tym roku uczestniczyć w nim będzie klasa 2a, a będziemy czytać następujące książki:
Sekretna piekarnia – Helena Laks z Estonii
Długaśna sąsiadka – Kęstutis Kasparavicius – z Litwy