foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Latająca Julia Polniuk

Po wybuchu EuroMajdanu Julia Polniuk wraz z rodzina przeprowadziła się z Ukrainy do Polski. Jej trenerka p. Anna Hunkiewicz skierowała ją do Szkoły Podstawowej Nr 48, w której prowadzone są klasy sportowe, między innymi o specjalności łyżwiarstwo figurowe. Tak rozpoczęła się jej kariera łyżwiarska.

Julia na swoich pierwszych zawodach, które odbywały się w Łodzi, czuła się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Miała marzenie, żeby kiedyś jeździć tak jak jej rówieśniczki. Marzenia się spełniają, trzeba tylko chcieć, a Julii zapału nie brakowało. Teraz nie jeździ a fruwa. Wyróżnia ją to, że bardzo żywiołowo i emocjonalnie prezentuje choreografię swoich programów. Jest bardzo ambitna, pracowita i z olbrzymią determinacją dąży do celu, którym jest start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Chce zapisać się w historii polskiego łyżwiarstwa, a jej trenerka mieć czwartego zawodnikach na Olimpiadzie. Obie panie maja wspólny cel i konsekwentnie do niego dążą. Nadają na tych samych falach, porozumiewają się bez słów, wystarczy gest albo spojrzenie.
Obie cieszą się, że los ich zetknął ze sobą, a osiągane wyniki potwierdzają te słowa.
To wielka rzadkość, żeby tak się ze sobą zgrać i darzyć się wzajemnym zaufaniem oraz szacunkiem. Te słowa o swojej trenerce, Julia powtarza w licznych wywiadach.
Julia Polniuk została dostrzeżona przez reżyserkę filmową Panią Ewę Kochańską ze Szkoły Filmowej Wajdy. Przy jej udziale powstał pełnometrażowy film dokumentalny pt: „Jazda obowiązkowa”. Film był prezentowany i nagradzany na wielu festiwalach filmowy w Polsce i za granicą.
Jula Polniuk zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Euro 6” Warszawa jest medalistką wielu zawodów krajowych i międzynarodowych. Julia jest Mistrzynią Polski Młodzików /2020r./Dwukrotnie zajęła II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży /2020 i 2021r./ Na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2021r. zajęła VI miejsce będąc najmłodszą uczestniczką zawodów w tej kategorii wiekowej. W rankingu PZŁF zajmuje II miejsce.
Julia Polniuk jest członkinią czterech kadr:
Kadra Wojewódzka Mazowsza
Kadra 100-lecia PZŁF
Kadra „Mały Wielki Polak”
Kadra Juniora Młodszego PZŁF
Zawodniczka w przyszłości zamierza iść w ślady swojej trenerki i szkolić swoich następców. Jej marzenia mogą się spełnić ponieważ ma do tego wyjątkowe predyspozycje. Julia kocha taniec, muzykę oraz zwierzęta. W wolnych chwilach czyta lub zgłębia sztukę kulinarną.

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38