foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

                  

 

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza uczennica Dobrawa z klasy 2c zajęła II miejsce w II Ogólnopolskim Międzyświetlicowym Konkursie Literacko - Plastycznym pt. „Moja książka”. Młodej Autorce gratulujemy i życzymy wielu sukcesów :)

Szczegółowe informacje o tym konkursie znajdują się na fb grupy "Nasze świetlice". Link przesyłam poniżej, ale nie wiem czy każdy będzie mógł go otworzyć...
Jeśli tak, to może umieść go proszę pod tekstem.

https://www.facebook.com/groups/1566329240323960/permalink/2514126795544195 

Wczoraj, 9 czerwca otrzymaliśmy radosną wiadomość od jury Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w finale powiatowym, który odbył się 27 maja 2020 r.
Stanisław Kuras, uczeń klasy 5a zdobył tytuł Mistrza Powiatu Warszawskiego, uzyskując najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Ogromny sukces czytelniczy naszych uczniów!!!!

Część literacka:
Kategoria wiekowa: 13 - 15 lat
I miejsce: Bartłomiej Janicki – Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego w Warszawie
II miejsce: Antonina Kędzierska – Szkoła Podstawowa nr 300 im. Wandy Rutkiewicz w Warszawie
III miejsce: Nicole Pawlukiewicz – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 STO w Warszawie
III miejsce: Katarzyna Furmanek – Szkoła Podstawowa nr 221 w Warszawie

Czytaj więcej: Wyniki 10. edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego "Ja - Zwierzę"

9 marca 2020 r. w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 31 odbyły się warsztaty, w których uczestniczyła klasa 2a. Omawiany był problem osób niewidomych i słabowidzących. Kanwą spotkania była książka „O Kamilu, który patrzy rękami” autorstwa Tomasza Małkowskiego. Prowadząca czytała dzieciom rozdziały z książki dotyczące konkretnych , trudnych dla niewidomych sytuacji, a uczniowie musieli wykonać podobne zadanie. Na koniec uczestniczy poznali alfabet Braille’a i za pomocą tych znaków zapisali swoje imię i nazwisko.

4 marca 2020 r.  w ramach zajęć prowadzonych w klasie 2c pod nazwą „Klub Tropicieli Faktów”, zorganizowane zostały warsztaty do książki „Noc z wojownikami ninja” amerykańskiej pisarki Mary Pope Osborne. Książka należy do serii „Magiczny Domek na Drzewie” wydawanej przez oficynę „Mamania”. Uczniowie podczas warsztatów wysłuchali fragmentów książki oraz obejrzeli prezentację o Japonii. Chętnie uczestniczyli również w zabawach ruchowych tematycznie związanych z Japonią. Czytelnikom bardzo podobało się zadanie plastyczne. Wykonali techniką origami zakładki do książek i piękne wachlarze. Spotkanie było jednym z elementów projektu "Klub Tropicieli Faktów"realizowanego w tej klasie w tym roku szkolnym.

30 stycznia 2020 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania dokonała Królowa Książka, bohaterka przedstawienia teatralnego pod tytułem „Królewna się nudzi”, przygotowanego przez uczniów klasy 6c. Pierwszaki otrzymały karty biblioteczne i wzięły udział w lekcji poświęconej zasadom korzystania z biblioteki szkolnej. Dzieci zwiedziły wypożyczalnię i czytelnię, dowiedziały się jak szanować książki i wypożyczyły swoją pierwszą książkę. 

11 grudnia 2019 r. klasa 8s uczestniczyła w lekcji bibliotecznej „Katalogi biblioteczne: uczymy się wyszukiwania informacji” zorganizowanej w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej. Uczniowie dowiedzieli się jakie katalogi sporządza się w bibliotekach oraz jak tworzyć kryteria wyszukiwawcze. Ćwiczenia praktyczne obejmowały wyszukiwanie konkretnych książek w katalogu komputerowym i wyszukaniu znalezionej w katalogu książki w magazynie biblioteki. Uczniowie mieli okazję poznać pracę bibliotekarza dużej, naukowej biblioteki, mogli zwiedzić jej poszczególne działy i magazyn. Wiedza zdobyta podczas zajęć na pewno pomoże uczniom w kolejnych etapach kształcenia i pozwoli im swobodnie korzystać z bibliotek naukowych.

8 listopada 2019 r. klasa 3b odwiedziła Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką i wzięła udział w lekcji „Kropka jest najważniejsza” na podstawie książki Petera Reynoldsa „Kropka”.  Dzieci poznały treść książki, a następnie wykonywały ciekawe zadania, pobudzające wyobraźnię. Uczniowie zwiedzili również bibliotekę: wypożyczalnię, gdzie wyszukiwały książki z katalogu komputerowego, magazyny z przesuwnymi regałami oraz czytelnię z kolekcją ręcznie robionych książek. Wycieczka bardzo się podobała, dzieci miały okazję obejrzeć bardzo nowoczesną, naukową bibliotekę.

6 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika odbyło się uroczyste wręczenie nagród 9. edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego i Plastycznego „Ja – Zwierzę”. Komisja Konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: uczestnicy w wieku 9-12 lat oraz 13 – 15 lat.

Czytaj więcej: "Ja - Zwierzę" - wręczenie nagród

 

GODZINY OTWARCIA

Sekretariat: 7.00 - 15.00

Świetlica: 7.00 - 18.00

Zajęcia edukacyjne: 8.00 - 16.20

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 48

im. Adama Próchnika

ul. Stefanii Sempołowskiej 4

00- 574 Warszawa

 

WAŻNE TELEFONY

Sekretariat: 22 629 25 15

Świetlica: 22 621 60 18

Portiernia: 22 628 92 38