.

W minioną sobotę, 18 września 2021 r. nauczyciele naszej szkoły zaprosili dzieci sześcioletnie do zabaw związanych tematycznie
z cyrkiem. Była to okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności atmosfery naszej szkoły, a przede wszystkim świetna zabawa. Na dzieci czekały atrakcyjne stanowiska: chodzenie na szczudłach, kodowanie, nauka tworzenia zabawek z balonów, tory przeszkód i wiele innych. Podczas festynu odbyły się również pokazy umiejętności naszych uczniów: gimnastyczek artystycznych, gimnastyków sportowych i pływaków.

Impreza rozpoczyna całoroczny cykl spotkań z dziećmi sześcioletnimi pod nazwą „Akademia Przedszkolaka”, którego celem jest przedstawienie Szkoły Podstawowej nr 48 im. Adama Próchnika w Warszawie swoim przyszłym uczniom.

Latająca Julia Polniuk

Po wybuchu EuroMajdanu Julia Polniuk wraz z rodzina przeprowadziła się z Ukrainy do Polski. Jej trenerka p. Anna Hunkiewicz skierowała ją do Szkoły Podstawowej Nr 48, w której prowadzone są klasy sportowe, między innymi o specjalności łyżwiarstwo figurowe. Tak rozpoczęła się jej kariera łyżwiarska.

Czytaj więcej: Wywiad z absolwentka SP nr 48

Akademia Łyżwiarska „Euro 6” zaprasza wszystkich chętnych /bez ograniczeń wiekowych/ na naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach.

Zajęcia prowadzą profesjonalni szkoleniowcy.

Inauguracja Roku Akademickiego w Klubie „Euro 6” nastąpi w dniu 1 września 2021r. o godz. 16.30. Uczestnicy zajęć przebierają się w szatni nr 11. Spotykamy się na warszawskim Torwarze II ul. Łazienkowska 6a w terminach:

Czytaj więcej: Zaproszenie

Ostatni tydzień był równie atrakcyjny jak poprzednie: sala zabaw Inca Play, Muzeum Iluzji, zajęcia przyrodnicze, archeologiczne i samodzielne wykonanie wakacyjnej torby. Tydzień zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i zabawami sportowymi.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom za udział w półkolonii, za wspólne doświadczenia, przygody, zabawne sytuacje. Rodzicom zaś za miłe słowa i uśmiech każdego dnia.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na kolejny sezon.

Elżbieta Długosz

Uczestnicy akcji „Lato w Mieście” bardzo aktywnie spędzają swój wolny czas. Korzystają z bogatej oferty zajęć.
Propozycje są różnorodne: dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, czytelniczych, budowały roboty z klocków Lego, odkrywały tajemnice archeologii. Doskonaliły swoje umiejętności sportowe, uczestnicząc codziennie w tego typu zajęciach.
Zwiedzały Stare Miasto i warszawskie muzea. Każdy dzień to inny rodzaj oferowanych zajęć, a dla ochłody wędrowaliśmy na lody.
Stałym punktem naszego programu są wizyty w kinie i kącik czytelniczy „Poczytajki dla każdego”. Do dyspozycji dzieci mamy zbiór książek, gier planszowych, stoły do ping – ponga.
Zajęcia są tak zorganizowanie, że nikt nie skarży się na nudę.
Magda Siebielec

Bardzo udany start podczas finałów XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Łódzkie 2021” zanotował zawodnik sekcji gimnastycznej KS Legia Stanisław Marczewski. Podczas zawodów w Łodzi (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) Stanisław uplasował się na wysokim 4 miejscu w wieloboju gimnastycznym oraz zakwalifikował się do dwóch finałów na przyrządach. Wyniki Stasia:

4 miejsce w klasyfikacji wielobojowej kl. II

2 miejsce w finale ćwiczeń na kółkach

4 miejsce w finale ćwiczeń na drążku

Gratulujemy Stasiu, dziękujemy i życzymy kolejnych medalowych startów. Gratulacje również dla trenera klubowego Pawła Olszewskiego.

Pomimo że już czujemy powiew wakacji, ciężko pracujemy dalej. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie plastyczno - logopedycznym Czarna krowa w kropki bordo. Wykonali przepiękne prace. Miałam bardzo duży problem z wyborem najlepszych, do wysłania na konkurs międzyszkolny, o tej samej tematyce.
Wszystkie pokazane na zdjęciach prace ozdobią nasz korytarz szkolny - we wrześniu na powitanie uczniów w nowym roku szkolnym.
Bardzo dziękuję uczestnikom i wychowawcom klas za okazaną pomoc.
Magda Siebielec.

Festiwal mistrzostw Polski rozpoczęty. Pierwsi zaczęli dwuboiści nowocześni i od razu UKS 48 wywalczył pierwsze miejsce na podium. Bartosz Jarecki został brązowym medalistą.

Mistrzostwa Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym odbywały się w Cetniewie zorganizowane przez PZPnow i ministerstwo sportu, odpowiednio dla roczników 2009-08 i 2007-06. UKS 48 zgłosił zawodników w dwuboju. Jedyna nasza zawodniczka, Natasza Błachnio, po pływaniu na 100 dow. (poprawiła rekord życiowy 1.10,45) zajmowała 11. miejsce. Po bardzo ambitnym biegu na 1000 m, w którym doprowadziła swój życiowy wynik do 3.21 min, zajęła ostatecznie 5. miejsce. Udany debiut, dwie życiówki i szansa za rok na podium (Natasza jest o rok młodsza).

Czytaj więcej: Bartosz Jarecki i sztafety na podium mistrzostw Polski w dwuboju nowoczesnym

Dzień, w którym odbywał się Wielki finał zawodów pływackich Od młodzika do olimpijczyka 2020/2021, czyli 12 czerwca, nie zaczął się dobrze, bo od informacji o chorobie lidera UKS 48 Mikołaja Miłkowskiego, która uniemożliwiła mu start w imprezie, w tym w sztafecie 8x50 m st. dowolnym z udziałem trenera. W naszej ekipie w tej roli wystąpiła oczywiście Agnieszka Gapińska.

Czytaj więcej: Wielki finał cyklu Od młodzika do olimpijczyka

GODZINY OTWARCIA